Osteoartróza

Osteoartróza (OA) je jedním z nejběžnějších nezánětlivých onemocnění kloubů. Postihuje zejména velké, tzv. váhonosné klouby (kyčelní, kolenní kloub), projevuje se však i u menších kloubů, např. prsty. OA může být vyvolána lokálním opotřebením kloubu, který vede čas od času k bolestivému zánětu. Při osteoartróze začíná chrupavka pokrývající povrch kloubních kostí vstupujících do klubů (neboli kloubní chrupavka) degenerovat; přitom vzniká bolest a otok.

Degenerace kloubu může být uspíšena vrozenou vadou, poraněním, infekcí, velkou roli hraje i obezita, ale např. i zaměstnání, kdy je kloub dlouhodobě zatěžován v důsledku opakované činnosti. Chrupavka „eroduje“ resp. opotřebovává se s postupujícím věkem člověka a postihuje nejčastěji osoby okolo 60 let věku, výjimkou však nejsou mladší ročníky (od 45-50 let věku).

Osteoartróza - stupne

 

Typické příznaky jsou bolestivost a otok kloubu, které se při zátěži zhoršují a v klidu odeznívají, krátkodobá ztuhlost po odpočinku, omezení pohyblivosti, zvuk drhnoucích kostí při pohybu kloubu a bolest vystřelující do dalších míst, která se nacházejí na stejné nervové dráze jako postižený kloub. Při osteoartróze kolenních kloubů je typické podlamování kolenou nebo naopak neschopnost kolena propnout.

K léčbě bolesti kolenních kloubů při pokročilé osteoartróze poskytujeme na pracovištích EuroPainClinics inovativní miniinvazivní výkony. Výkon „Pulzní radiofrekvence s následnou kryoablací“ spočívá v aplikaci pulzní radiofrekvence a zmrazení nervových struktur. Dalším typem výkonu je „Duální radiofrekvenční terapie bolesti kolenního kloubu“, kdy kromě modulace bolesti kloubu může být navíc řešen i případný přítomný zánět (osteoartritida). Při osteoartróze ve stadiích 1 a 2 poskytujeme moderní regenerativní léčbu autologní obohacenou plazmou aplikovanou pod precizní a bezpečnou RTG navigací.

 

Pulzní radiofrekvence s následnou kryoablací

Inovativní terapeutický výkon

Miniinvazivní výkon Pulzní radiofrekvence s následnou kryoablací je specializovaná technika, která poskytuje pacientům dlouhotrvající efekt úlevy od bolesti kolene při pokročilé osteoartróze. Výkon je založen na principu pulzní radiofrekvence nervových struktur a jejich následného zmrazení (tzv. kryoanalgezie). Provádí se speciální sondou pod přesnou a cílenou RTG, CT nebo USG navigací.

Výhody výkonu Pulzní radiofrekvence s následnou kryoablací


 • Bez rizika vzniku sekundární bolesti, zjizvení tkáně a poškození cév
 • Výkon může být opakován (nervy dorůstají)
 • Perkutánní (neboli skrze kůži vedený), miniinvazivní výkon v lokální anestezii
 • Bez nutnosti hospitalizace
 • Délka trvání výkonu do 30 minut
Více o výkonu Pulzní radiofrekvence s následnou kryoablací

Duální radiofrekvenční terapie bolesti kolenního kloubu

Inovativní terapeutický výkon

Duální terapie zahrnuje dva typy výkonů, při kterých je využívána tepelná léčba k ošetření nervů okolo kolenního kloubu, a radiofrekvenční léčba k modifikaci zánětlivých procesů uvnitř samotného kloubu. Oba poskytované výkony jsou šetrné, efektivní a lze je provést současně nebo samostatně.

Výhody Duální radiofrekvenční terapie


 • Miniinvazivní metody
 • Ambulantní výkony
 • Výkony se provádí v lehké anestezii
 • Délka trvání zákroku dle typu a kombinace výkonu do 30 minut
 • Bez nutnosti hospitalizace
Více o výkonu Duální radiofrekvenční terapie

RTG navigovaná aplikace autologní plazmou

Moderní regenerativní léčba

K léčbě vybraných typů bolesti kloubních spojení včetně kolenního kloubu při osteoartróze ve stadiu 1 a 2 poskytujeme regenerativní terapii využívající autologní plazmu získanou z vlastní krvi pacienta, jejíž výrazná regenerační, hojivá a protizánětlivá schopnost účinně napomáhá obnově tkáně v okolí kloubu, čímž dochází k snížení intenzity bolesti nebo jejímu odstranění.

Výhody RTG navigované aplikace autologní plazmou


 • Ambulantní výkon bez anestezie
 • Bezpečná, šetrná a nezatěžující metoda
 • Minimální riziko infekce a alergické reakce
 • Doba trvání přípravy a aplikace autologní plazmy do 20 minut
Více o RTG navigované aplikaci autologní plazmy

Objednejte se

Zaujala vás možnost léčby při pokročilé osteoartróze kolene a chcete zjistit, zda léčba může pomoci i vám?

Zašlete nám prosím formulář "Objednejte se" ještě dnes. Po vyhodnocení našimi specialisty Vás budeme v co nejkratším čase kontaktovat. V případě doporučení výkonu vám rádi navrhneme termín vstupního vyšetření na vybraném pracovišti EuroPainClinics.

Zobrazit formulář Objednejte se
PRAHA
Starochodovská 1750/91
149 00 Praha 4
+420 702 297 397
praha@europainclinics.cz
BRNO
Viniční 4049/235
615 00 Brno-Židenice
+420 792 336 946
brno@europainclinics.cz
OSTRAVA
Zdeňka Chalabaly 3041/2
700 30 Ostrava
+420 725 932 702
ostrava@europainclinics.cz
HRADEC KRÁLOVÉ
Jana Černého 545/48
503 41 Hradec Králové
+420 725 740 277
hradec@europainclinics.cz
Bolest kolene | Bolest kolena Bolest kolene © 2021 / Bolest kolene - www.bolestkolene.cz / Léčba bolesti kolene
Chcete znát možnosti léčby?
Bezplatně, online, z pohodlí Vašeho domova!