RTG navigovaná aplikace autologní plazmy

Terapie autologní plazmou patří celosvětově v medicíně k moderním způsobům léčby, která má významný regenerativní účinek na poškozené tkáně lidského organismu. Autologní plazma získaná z vlastní krve pacienta je obohacena o krevní destičky, které obsahují vysokou koncentraci tzv. růstových faktorů (bílkovinné složky s hojivými a protizánětlivými účinky). Jejich výrazná regenerační, hojivá a protizánětlivá schopnost účinně napomáhá obnově tkáně vevnitř a v okolí postiženého kloubu nebo postižených šlachovitých struktur, a tím dochází ke snížení intenzity bolesti či jejímu odstranění.

Na pracovištích EuroPainClinics je pro pacienta nespornou výhodou, oproti jiným klinickým zařízením, způsob její aplikace. Při aplikaci se využívá precizní a bezpečné navigace RTG s C-ramenem, což specialistovi umožňuje přesnou lokalizaci místa obtíží a vpravení vzácné látky přímo tam, kde je potřeba. Unikátní vysoce prospěšné látky autologní plazmy tak mohou ihned aktivně začít „pracovat“ na regeneraci a obnově tkání a eliminaci a hojení zánětlivých procesů.

Vhodný typ výkonu při léčbě bolesti kolene při osteoartróze vám doporučí lékař-specialista na základě přesné diagnostiky bolesti kolenního kloubu.

Terapie autologní plazmou je nadstandarní terapií, která není hrazena žádným zdravotním pojištěním. Doporučeny jsou 4 aplikace autologní plazmy k dosažení co nejefektivnějšího výsledku terapie.

Jaké jsou výhody terapie

RTG navigovaná aplikace autologní plazmy je bezpečná, šetrná a nezatěžující metoda. Protože při léčbě poskytuje prostřednictvím vlastní krve hojivé látky tělo samo, je zde pro pacienta minimální riziko alergie nebo infekce. K léčbě není nutná žádná speciální příprava, mimo kontraindikací je pouze nutné při akutním či chronickém onemocnění úplné uzdravení.

Jak aplikace probíhá

Aplikace včetně přípravy autologní plazmy spočívá v několika přesně protokolárně naplánovaných krocích:

  • Za přísně sterilních ambulantních podmínek je nejprve odebráno do speciální certifikované zkumavky (10-80 ml) krve pacienta.
  • Následně dochází podle přesně nastaveného režimu k dvojitému odstředění krve za pomoci procesu centrifugace, která dokáže oddělit krevní látky od plazmy.
  • Získaná plazma obohacená o krevní destičky je ihned připravena k aplikaci pod navigací RTG s C-ramenem.
RTG navigovaná aplikace autologní plazmy

Kontraindikace

  • Onemocnění krve, sepse, infekční onemocnění, onkologická onemocnění, alergie na heparin, poruchy srážlivosti krve, lokální infekce v oblasti postiženého kloubu.

Aplikaci autologní plazmy lze využít dále při léčbě bolesti zad – meziobratlových (fazetových) kloubů, sakroiliakálního (SI) kloubu, kyčelního kloubu, epikondylitid (tenisový a golfový loket) a v dalších případech.

Odešlete bezplatnou E-konzultaci