Pulzní radiofrekvence s následnou kryoablací

Inovativní miniinvazivní výkon Pulzní radiofrekvence s následnou kryoablací je specializovaná technika, která poskytuje pacientům dlouhotrvající efekt úlevy od bolesti. Technika je využívána nejčastěji při léčbě bolesti kolenního kloubu při pokročilé osteoartróze. Princip výkonu je založen na kombinaci účinků elektrického proudu a aplikace nízké teploty na nervové tkáně v okolí kolenního kloubu.

Vhodný typ výkonu při léčbě bolesti kolene při pokročilé osteoartróze vám doporučí lékař-specialista na základě přesné diagnostiky bolesti kolenního kloubu.

Kryoablace

Jak výkon funguje?

Pulzní radiofrekvenční léčba (před následnou kryoablací) využívá přerušované aplikace krátkodobě působících elektrických impulzů ve vysoké frekvenci. Díky této aplikaci teplota v oblasti cílové tkáně nepřekročí 42 °C, a tím pádem nedochází k destrukčnímu efektu tkáně. V případě nervové tkáně se jedná o tzv. neuromodulační léčbu, kdy elektrický proud nervovou tkáň nepoškozuje, pouze vrací vedení nervových vzruchů do normálu. Následná kryoablace podporuje neuromodulační léčbu pulzní radiofrekvence.

Kryoablace je specializovaná technika, která poskytuje pacientům dlouhotrvající efekt úlevy od bolesti tak, že aplikací nízké teploty ovlivňuje dráhy bolesti na úrovni senzorických (smyslových) nervů. Mechanismus účinku je v principu velmi podobný účinku lokálních anestetik, ale efekt je mnohem delší. Zjednodušeně se dá říci, že proces zmrazení změní strukturu povrchových částí nervového vlákna, ale bez výrazného zásahu do vnitřní tkáňové struktury nervu. Znamená to, že porušení vnější nervové struktury nepoškozuje vnitřní nervová vlákna a buňky, které si zachovávají schopnost regenerace, a to v časovém období přibližně 6 měsíců od provedení výkonu. Po regeneraci je možné, že dojde k obnovení senzorické funkce nervu bez přítomnosti původní bolesti. Pokud dojde k návratu bolesti, výkon je možné opakovat.

Jak výkon probíhá?

Kontraindikace

 

Duální radiofrekvenční terapie bolesti kolenního kloubu

Inovativní terapeutický výkon

Duální terapie zahrnuje dva typy výkonů, při kterých je využívána tepelná léčba k ošetření nervů okolo kolenního kloubu, a radiofrekvenční léčba k modifikaci zánětlivých procesů uvnitř samotného kloubu. Oba poskytované výkony jsou šetrné, efektivní a lze je provést současně nebo samostatně.

Výhody Duální radiofrekvenční terapie


  • Miniinvazivní metody
  • Ambulantní výkony
  • Výkony se provádí v lehké anestezii
  • Délka trvání zákroku dle typu a kombinace výkonu do 30 minut
  • Bez nutnosti hospitalizace
Více o výkonu Duální radiofrekvenční terapie

Objednejte se

Zaujala vás možnost léčby při pokročilé osteoartróze kolene a chcete zjistit, zda léčba může pomoci i vám?

Zašlete nám prosím formulář "Objednejte se" ještě dnes. Po vyhodnocení našimi specialisty Vás budeme v co nejkratším čase kontaktovat. V případě doporučení výkonu vám rádi navrhneme termín vstupního vyšetření na vybraném pracovišti EuroPainClinics.

Zobrazit formulář Objednejte se
PRAHA
Starochodovská 1750/91
149 00 Praha 4
+420 702 297 397
praha@europainclinics.cz
BRNO
Viniční 4049/235
615 00 Brno-Židenice
+420 792 336 946
brno@europainclinics.cz
OSTRAVA
Zdeňka Chalabaly 3041/2
700 30 Ostrava
+420 725 932 702
ostrava@europainclinics.cz
HRADEC KRÁLOVÉ
Jana Černého 545/48
503 41 Hradec Králové
+420 725 740 277
hradec@europainclinics.cz
Bolest kolene | Bolest kolena Bolest kolene © 2021 / Bolest kolene - www.bolestkolene.cz / Léčba bolesti kolene
Chcete znát možnosti léčby?
Bezplatně, online, z pohodlí Vašeho domova!